PROJEKTY.

myślimy o naszej wspólnej przyszłości.

Dbałość o środowisko naturalne wykracza dziś poza segregację odpadów. Na rzecz zrównoważonego rozwoju podjęłyśmy świadome i kompleksowe działania. Rozumiemy, że to, czego nie widać gołym okiem, jest równie cenne. Jak na markę premium przystało, marka Pagi nie tylko skupia się na designie i najwyższej jakości swoich mebli, lecz także przykłada dużą wagę do działań towarzyszących produkcji.

Świadomie wykorzystujemy w swojej ofercie tkaniny biodegradowalne, odnawialne oraz te pozyskane w procesie recyklingu (poliester). Warto wspomnieć jeszcze, że Perełki EPP w 100 % podlegają recyklingowi. Z dumą przyznajemy, że produkujemy meble ekologiczne.

Dodatkowo sam proces produkcyjny czynimy maksymalnie przyjaznym środowisku – dbamy o niskie zużycie energii podczas wytwarzania swoich mebli (m.in. nasi rzemieślnicy pozyskują prąd z paneli fotowoltaicznych), a także o ograniczenie zanieczyszczeń, które generuje transport (m.in. folie, które wykorzystujemy do pakowania mebli pochodzą w 80% z recyklingu i po jej wykorzystaniu nadal podlegają dalszemu recyklingowi).

Odpowiedzialny rozwój, lokalność i eco-thinking – te hasła świetnie oddają ducha produkcji firmy.

Handmade i Less waste.

Wystarczy rzut oka na jakikolwiek produkt Pagi, żeby zrozumieć, że marka ta proponuje nowoczesne, oryginalne meble, które potrafią nadać niebanalnego charakteru przestrzeni, do których trafiają. Od samego początku dewizą filozofii założycielek Pagi było tworzenie mebli, z których same chciałyśmy korzystać. Takich, z których będziemy dumne i będziemy pewne ich jakości oraz długoletniego użytkowania. Każdy mebel wykonywany jest przez niewielką liczbę lokalnych rzemieślników, dlatego na bieżąco kontrolujemy jakość każdego mebla. Wiąże się to z wyższą ceną, ale dzięki temu uzyskujemy meble, które dają lata radości, wielokrotnie przewyższając tańsze alternatywy.

Filozofia less waste obowiązuje również w krojowni. Tkaniny są cięte tak, aby zostało z nich jak najmniej odpadów, a kawałki, które miałyby zostać wyrzucone, przekazujemy organizatorom warsztatów sensorycznych na pluszaki dla dzieci.

Dodatkowo świadomie produkujemy – nie tworzymy niepotrzebnych mebli, które zajmowałyby duże przestrzenie magazynowe, tylko skupiamy się na produkcji na zamówienie klienta. Pojedyncze sztuki nie są zatem „masówką”, lecz odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby użytkownika produktu w imię idei human-centered design. Każdy indywidualnie zamówiony i „dopieszczony” w fabryce Pagi mebel cechuje długa trwałość.

Nie wierz nam na słowo. Wierzymy, że nasza 5-letnia gwarancja mówi sama za siebie. Sprawdź nas, a już nie będziesz wracać do zamienników.

Design.

Od samego początku dewizą filozofii założycielek Pagi było tworzenie mebli, z których same chciałyśmy korzystać.Handmade.

Jesteśmy dumne, że każda pufa jest wykonywana ręcznie w Polsce, a materiały pochodzą od europejskich producentów.

Energia słoneczna.

Energia słoneczna (zielona energia) nie wpływa negatywnie na środowisko. Fotowoltaika to brak odpadów, oszczędność paliw kopalnych oraz brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Jakość.

Doskonale wiemy, że przestrzeń zewnętrzna jest nierozerwalną częścią domu, a tym samym stworzenie wygodnych, ale trwałych mebli ogrodowych lub tarasowych, które zachęcają do relaksu i spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu stało się nieodzowną częścią filozofii Pagi.

Ponieważ wszystkie nasze produkty do użytku na zewnątrz są zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach – słońca, deszczu i wiatru – rozumiemy, że jakość używanych przez nas komponentów jest równie ważna, jak wygląd samego mebla.

Tkaniny morskie i specjalistyczne, Perełki Epp, ekologiczne suwaki – aż po najdrobniejsze szczegóły, takie jak szwy odporne na promieniowanie UV – sprawiają, że nasze produkty są lepsze niż inne, a jednocześnie wyglądają świetnie przez cały rok.

Dobrobyt społeczny.

Miejsce w jakiem przebywamy wpływa na dobre samopoczucie i kreatywność.  Dobre samopoczucie to osobiste szczęście, satysfakcja, zdrowie fizyczne i psychiczne, co jest wynikiem otaczającego nas środowiska. Chociaż dobre samopoczucie każdego z nas jest indywidualną kwestią, jako producent mebli wspomagamy ten proces i eliminujemy przeszkody, na które mamy wpływ.

Wiemy, że dobre samopoczucie jest bardzo ważny zarówno dla naszych klientów jak i otoczenia naszej firmy. Dlatego jako firma zdefiniowałyśmy kulturę pracy, która pasuje do Naszej firmy, tworzymy świadomość naszych pracowników, a nasz model biznesowy oparty jest o wartości organizacji, elastyczne godziny pracy, możliwości i oczekiwane rezultaty.

Kultura organizacyjna ma zasadniczy wpływ na sukces każdej firmy. Kultura otoczenia wykracza poza tekst na stronie internetowej, deklaracje misji czy podręczniki. Dla nas kultura dobrego samopoczucia to taka, która sprawia, że ludzie czują się, jakby należeli do wspólnoty, zaufali nam i cenili wartości jakie oferujemy. 

 

Ślad węglowy.

Innowacyjne rozwiązania w postaci wypełnienia, jak również w procesie produkcji i dystrybucji pozwalają na ograniczenie do minimum śladu węglowego. Analiza śladu węglowego wypełnienia, na podstawie którego obliczana jest objętość i waga mebli, wykazuje oszczędność węgla na poziomie 73% w przypadku poddanego recyklingowi EPP. Do produkcji EPP nie wykorzystuje się organicznych chemikaliów z grupy freonów. Granulat wypełniający EPP składa się w 95% z powietrza, co efektywnie wykorzystuje zasoby naturalne.

Analizujemy ślad węglowy w każdym obszarze naszej działalności, od produkcji po naszą stronę internetową. Według https://www.websitecarbon.com, tylko 0,21 g CO2 jest wytwarzane za każdym razem, gdy ktoś odwiedza stronę internetową Pagi Design. Nasza strona internetowa jest czystsza niż 85% przetestowanych stron internetowych.  

Przeczytaj więcej o naszym rewelacyjnym wypełnieniu puf